Z Shenyang do Konina

dodano dnia: 2014-08-18
W sobotę, 16 sierpnia, w Koninie gościła delegacja z miasta Shenyang. Podczas krótkiej i dynamicznej wizyty goście z Chin zapoznali się z multimedialną prezentacją walorów – zwłaszcza inwestycyjnych - Konina oraz zwiedzili miasto: – Tong Jingshi, wiceprezydent Shenyang opowiedział się za stworzeniem warunków do wszechstronnych, bezpośrednich kontaktów między naszymi przedsiębiorcami – podsumowuje wizytę prezydent Józef Nowicki. - Wykazał również zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w naszym mieście. Co istotne, goście chcą wykorzystać nasze doświadczenia w zarządzaniu Koninem, bowiem z tym mają największe u siebie problemy. Chodzi tu o miasta na terenie prowincji o wielkości od 50 do 100 tysięcy mieszkańców.
 
 
 
 źródło: www.konin.pl

 Aktualności
10. tytuł Mistrza w tenisie 
dodano dnia: 2016-07-12

Po raz 10. Wiesław Steinke został Mistrzem Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Jak co roku sztuki tej dokonał na kortach w Koninie.

czytaj więcej

W roboczą wizytą w chińskim Deyang 
dodano dnia: 2015-10-07

Delegacja samorządowa Konina od 23 do 28 września przebywała z roboczą wizytą w Deyang w Chinach na zaproszenie mera miasta - Zhao Hui.

czytaj więcej

Uhonorowany policyjnym medalem 
dodano dnia: 2015-07-27

W dniu 24 lipca 2015 odbyły się w Ślesinie doroczne powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Konina został odznaczony brązowym medalem za „Zasługi dla Policji”.

czytaj więcej