Samorządowcy z Konina znów świetni na korcie

dodano dnia: 2014-06-30

 Bardzo dobrze w turnieju wypadli gospodarze. Kategorię VIP już po raz 8 z rzędu wygrał Przewodniczący Rady Miasta Konina - Wiesław Steinke. W jednostronnym finale pokonał 6/1 6/1 Stanisława Pochyluka – wójta Połajewa. Steinke wraz z Danielem Bednarkiem (Kleczew) nie zdołali jednak powtórzyć ubiegłorocznego triumfu w grze deblowej. W tej konkurencji najlepsi byli Artur Gałach (Łuków) i Janusz Jeżewski (Ryki). Gałach okazał się najbardziej utytułowanym graczem jubileuszowej edycji mistrzostw, bo w finale kategorii wiekowej 45 – 54 lata pokonał Daniela Bednarka.

W kat. do 45 lat po raz drugi z rzędu wygrał w Koninie debiutant. Po ubiegłorocznym triumfie Jarosława Różyckiego z Mściwojowa, tym razem zdecydowanie najlepszy okazał się Paweł Szmalc z Torunia.
Kategorię + 54 lata wygrał – także goszczący w Koninie po raz pierwszy – Mieczysław Makowski ze Szczecinka.
 
W tegorocznym losowaniu nagród najwięcej szczęścia mieli Sławomir Dorywalski z Sochaczewa, który stał się właścicielem roweru ufundowanego przez firmę Hydrostal, zaś weekendowy pobyt w Krainie Wypoczynku Olandia trafił do Jarosława Białkowskiego ze Złotowa.
 
źródło: www.konin.pl


Aktualności
10. tytuł Mistrza w tenisie 
dodano dnia: 2016-07-12

Po raz 10. Wiesław Steinke został Mistrzem Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Jak co roku sztuki tej dokonał na kortach w Koninie.

czytaj więcej

W roboczą wizytą w chińskim Deyang 
dodano dnia: 2015-10-07

Delegacja samorządowa Konina od 23 do 28 września przebywała z roboczą wizytą w Deyang w Chinach na zaproszenie mera miasta - Zhao Hui.

czytaj więcej

Uhonorowany policyjnym medalem 
dodano dnia: 2015-07-27

W dniu 24 lipca 2015 odbyły się w Ślesinie doroczne powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Konina został odznaczony brązowym medalem za „Zasługi dla Policji”.

czytaj więcej