Kamień pamięci „Solidarności”

dodano dnia: 2012-12-12

W dniu 8 grudnia 2012 r. w przededniu kolejnej rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego na skwerze przy rondzie NSZZ Solidarność w Koninie odsłonięto uroczyście tablicę upamiętniającą ludzi Solidarności, którzy odeszli walcząc o wolną i solidarną Polskę.

Jednym z inicjatorów tej idei oraz patronem uroczystości był Przewodniczący Rady Miasta. Wiesław Steinke podziękował za dar wolności, którą odzyskaliśmy dzięki ludziom Solidarności. Powiedział również: „Nam współczesnym oraz kolejnym pokoleniom pozostaje ten dar wolności pielęgnować i chronić. Etos solidarnościowy jest wartością całego narodu. Nikomu nie wolno tej wartości zawłaszczać”. Pod symboliczną tablicą umieszczoną na obelisku z konińskiej kopalni zebrane delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.
 Aktualności
10. tytuł Mistrza w tenisie 
dodano dnia: 2016-07-12

Po raz 10. Wiesław Steinke został Mistrzem Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Jak co roku sztuki tej dokonał na kortach w Koninie.

czytaj więcej

W roboczą wizytą w chińskim Deyang 
dodano dnia: 2015-10-07

Delegacja samorządowa Konina od 23 do 28 września przebywała z roboczą wizytą w Deyang w Chinach na zaproszenie mera miasta - Zhao Hui.

czytaj więcej

Uhonorowany policyjnym medalem 
dodano dnia: 2015-07-27

W dniu 24 lipca 2015 odbyły się w Ślesinie doroczne powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Konina został odznaczony brązowym medalem za „Zasługi dla Policji”.

czytaj więcej