Połowinki kadencji

dodano dnia: 2012-12-10

Właśnie mija połowa VI kadencji konińskiego samorządu. Władze Platformy Obywatelskiej w poczuciu odpowiedzialności za miasto i jego rozwój podjęły decyzję o zawarciu samorządowej koalicji w Koninie pomiędzy PO, a SLD.

Uroczyste, formalne podpisanie umowy koalicyjnej, poprzedzone wspólnymi konsultacjami miało miejsce 30 listopada 2012 r. w Sali Herbowej Miejskiego Ratuszy w siedzibie Rady Miasta. Na zwołanej w tym celu konferencji prasowej Wiesław Steinke podkreslił, że "w czasach kryzysu miasto potrzebuje silnej, stabilnej i skutecznej w podejmowaniu decyzji koalicji, która dobrze zadba o sprawy miasta i jego mieszkańców”.

Umowę koalicyjną podpisali Prezydent Miasta Józef Nowicki, Przewodniczący Rady Miasta Konina Wiesław Steinke, Przewodniczący Klubu Radnych PO Piotr Korytkowski, Przewodniczący Klubu Radnych SLD Kamil Szadkowski, Przewodniczący Zarządu Powiatowego PO Tomasz Nowak oraz Przewodniczący Zarządu Miejskiego SLD Paweł Piechocki. Na mocy umowy koalicyjnej w dniu 10 grudnia 2012r został powołany na stanowisko Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych Sławomir Lorek. Umowa będzie obowiązywać do końca VI kadencji samorządu.
 Aktualności
10. tytuł Mistrza w tenisie 
dodano dnia: 2016-07-12

Po raz 10. Wiesław Steinke został Mistrzem Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Jak co roku sztuki tej dokonał na kortach w Koninie.

czytaj więcej

W roboczą wizytą w chińskim Deyang 
dodano dnia: 2015-10-07

Delegacja samorządowa Konina od 23 do 28 września przebywała z roboczą wizytą w Deyang w Chinach na zaproszenie mera miasta - Zhao Hui.

czytaj więcej

Uhonorowany policyjnym medalem 
dodano dnia: 2015-07-27

W dniu 24 lipca 2015 odbyły się w Ślesinie doroczne powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Konina został odznaczony brązowym medalem za „Zasługi dla Policji”.

czytaj więcej